SZMINKA – od kobiet dla kobiet!

SZMINKA to jedyne tego typu wydarzenie w naszym mieście, które koncentruje się na tematyce rozwoju osobistego kobiet, ich przedsiębiorczości i istotnej roli w strukturach społeczności lokalnej. To także okazja do świętowania zbliżającego się dnia kobiet. Dlatego obok tematów ważnych, takich jak bezpieczeństwo, czy finanse domowe, pojawi się szereg atrakcji rozrywkowych.

Gośćmi tegorocznej SZMINKI będą między innymi:

Sławomir (Sławek) Bieńkowski, doradca gospodarczy, nauczyciel akademicki, szkoleniowiec, dziennikarz, którego szkolenia oparte są na motywie “powrotu człowieka do człowieka w połączeniu z nieprzypadkowością przypadków”, pierwszy na świecie “Integrator Rozwoju Człowieka”. Poprowadzi on wykład na temat „Jak znaleźć czas dla siebie?”

Dominika Nawrocka, przedsiębiorczyni i inwestorka, zawodowo związana z branżą marketingową, z powodzeniem wprowadza nowe marki na rynek, inspiruje i wspiera kolejne przedsiębiorcze kobiety, propagatorka edukacji finansowej dla kobiet, autorka książki „Kobieta i Pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet.” Poprowadzi wykład na temat finansów osobistych skierowany do pań.

Ponadto o zaletach dobrze dobranego stanika opowie Agnieszka Żelska z Salonu Brafittingu Kusicielka. Natomiast tematykę wiosennych przeglądów, modnych kolorów hybrydy i bezpiecznej jazdy na zakrętach życia przybliżą nam przedstawiciele Toyota Marki.

        

Jednym z punktów wydarzenia będzie ponownie wręczenie statuetek Kobieta z Marką przyznawanych przez Burmistrza Miasta Marki kobietom aktywnie zaangażowanym w działalność lokalnej i nie tylko lokalnej społeczności. W tym roku Panie mogły być nominowane są w czterech kategoriach: przedsiębiorczość, samorządowiec, kultura i działalność społeczna.

Konwent Kobiet SZMINKA to już druga edycja wydarzenia kierowanego do Pań organizowanego przez Fundację „Marecki Klub Kobiet z Pasją”. Ponownie zaprosiliśmy ciekawych gości, którzy w formie warsztatów opowiedzą o budowaniu osobistej marki, skutecznej realizacji celów, autoprezentacji, oraz domowym budżecie. Będzie to także okazja do poznania przedsiębiorczych kobiet, które zaprezentują swoje osiągniecia. Przede wszystkim jednak będzie to okazja do nawiązania nowych znajomości sąsiedzkich pomiędzy kobietami i możliwość zaprezentowania im wachlarza oferty kulturalnej, społecznej i biznesowej miasta Marki. Wydarzenie to doskonale wpisuję się w najnowsze hasło promocyjne miasta „Marki. Włącz się!”, ponieważ jest organizowane przez grupę zaangażowanych w lokalną społeczność Pań.

Podczas konwentu odbędą się trzy nietypowe pokazy, które udało się zorganizować na ten dzień dzięki współpracy jaką Marecki Klub Kobiet z Pasją nawiązał z Mareckim Ośrodkiem Kultury.

Pierwszy z pokazów nosi tytuł „Fascynatory i ozdoby do włosów”, został przygotowany przez stylistkę Roksanę Szlaską i przedstawia artystyczną wizję nakryć głowy, która odzwierciedla fascynacje autorki moda lat minionych, w szczególności latami 20-tymi i 30-tymi XX wieku.

(fot. R. Szlaska)

Roksana Szlaska jest także autorką stylizacji do pokazu „SZMINKA łączy pokolenia”, który to z kolei ma zaprezentować zgromadzonym uczestniczkom piękno kobiet w każdym wieku. Modelkami pokazu będą Panie w wieku od lat dziewczęcych do lat spełnionych, o najpiękniejszych, bo najróżniejszych, figurach. Jesteśmy przekonane, że ten pokaz przypadnie Paniom do serc. W jakich strojach wystąpią modelki, to zostawiamy na razie jako niespodziankę.
Fryzury i makijaże dla Pań zapewnią Atelier Emilia Liwska i Atelier Kosmetyczne Marta Woźniakowska.

Na deser zostanie nam pokaz „SPODNICA”. Tak, przez „o”, a nie przez „ó”. Przygotowany w partnerstwie z Mareckim Ośrodkiem Kultury. Prezentowana kolekcja spódnic została stworzona przez trzy projektantki: Gabrielę Krysińską, Roksanę Szlaską, i Ewę Januszewską, specjalnie dla projektu „Otwieramy drzwi Walerii”, który po raz pierwszy był prezentowany w październiku 2016 w Milanówku, gdzie spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem. Wszystkie projekty są unikatowe, wykonane własnoręcznie przez autorki. Przewodnim tematem pokazu jest spódnica potraktowana niestandardowo, a modelami będą Panowie. Mimo szczerych chęci, więcej szczegółów nie możemy zdradzić bo liczymy na element niespodzianki, ale zapewniamy, że warto 5 marca do nas dołączyć.


(fot. Olga Stachwiuk)

Kilka słów o autorkach kolekcji:

Gabriela Krysińska
– fascynuje się sztuką starożytną i historią naturalną. W tworzonych przez nią projektach przeważają inspiracje naturalnymi materiałami, minerałami, przyrodą, formami organicznymi występującymi w naturze. Można także wyróżnić wpływ sztuki starożytnej oraz mody różnych okresów i kręgów kulturowych.

Roksana Szlaska
– ukończyła filologię polską, filologię stosowaną, ekonomię. Jest tłumaczem, ale jej prawdziwą pasją jest moda, która stała się „przestrzenią” do realizacji projektów artystycznych. Artystka projektuje i wykonuje własnoręcznie ubrania, kapelusze, biżuterię. Reżyseruje również pokazy mody i stylizowane sesje zdjęciowe.

Ewa Januszewska
– nie jest projektantką mody, lecz modę traktuje jak artystyczne tworzywo, a pokaz mody jak happening.

W tym roku sporo tematów modowych będzie krążyło wokół lat minionych i łączenia pokoleń. Zachęcamy zatem uczestniczki spotkania do założenia w tym dniu sukienki i dodania jakiegoś elementu nawiązującego do mody lat 50-tych. Aby poczuć klimat dawnych lat, zapraszamy Panie do udziału w warsztacie tworzenia fascynatorów i opasek do włosów, podczas którego będzie okazja samodzielnie wykonać ozdobę na włosy stylizowaną na retro.

Jeśli stoicie na rozstajnych drogach i nie wiecie, co dalej, koniecznie musicie nas odwiedzić. Na SZMINCE niezwykła kobieta, Anna Kempisty, wróżka pokoleniową z wieloletnim doświadczeniem, odpowie na pytania dotyczące przyszłości .

SZMINKA będzie uwieńczona w tym roku występami dwóch artystek kabaretowych.

Aleksandra Petrus, opisująca siebie słowami „mała rzecz a śmieszy”. Ola to ogrom energii w małym opakowaniu. Monster Truck w skórze Malucha. Rozjeżdża sarkazmem i bezpośredniością. Nie boi się niczego i nikogo, chociaż często nikt i nic jej nie widzi. Ale zawsze słyszy! Żywy dowód na to, że Bóg ma poczucie humoru.

Iza Kała łódzką filmówkę ukończyła w splendorze – dyplomowy spektakl „Tlen” w reżyserii Pawła Niczewskiego został nagrodzony na Festiwalu Malta. Znane są jej sceny i kuluary największych polskich teatrów – warszawskich Narodowego, Polskiego, Studio oraz wrocławskiego Ad Spectatores. Przez miłość do wartościowego kina artystycznego zdarza się jej występować w szkolnych etiudach, filmach studenckich czy reżyserskich debiutach, choć widzom znana jest bardziej z czołowych polskich seriali: „Pierwsza miłość”, „Na wspólnej”, „Barwy szczęścia” czy „Naznaczony”.

Tuż obok Sali wykładowej zostanie zorganizowana Kobieca Strefa Targowa, na której Panie będą mogły poznać najnowsze trendy w modzie, makijażu i zdrowym stylu życia. Wystawcy przygotowali dla uczestniczek specjalne rabaty na zakupy.

Tradycyjnie już na Panie będzie czekała powitalna lampka wina od M&P Alkohole i Wina Świata, poczęstunek oraz torby pełne pamiątkowych drobiazgów oraz mnóstwa kuponów rabatowych.

Przez cały dzień będą się także odbywały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Jakie mają stać się uczestniczki II Konwentu Kobiet Szminka 2017 po udziale w tym wydarzeniu?
Kobiety mają być wzmocnione pozytywną energią, pewne siebie, aktywne, pełne pomysłów, wrażliwe społecznie i uśmiechnięte.

Fundacja „Marecki Klub Kobiet z Pasją” działa na terenie miasta Marki od ponad dwóch lat. Zrzesza aktywne kobiety, które połączyło ogromne zaangażowanie w poprawę jakości życia mareckiej społeczności. Cel ten Fundacja MKKP realizuje poprzez uczestniczenie oraz pomoc w organizacji wielu  miejskich przedsięwzięć.

Mając na względzie kobiecą stronę naszego miasta Fundacja MKKP organizuje warsztaty i spotkania dla kobiet, w tym Konwent Kobiet SZMINKA, który w tym roku odbędzie się 5 marca 2017 r. w Hotelu Mistral w godzinach 15.00 – 20.00.

Nie może Was zabraknąć! WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Miasta Marki.

PS. Impreza dla osób dorosłych. Młodzież powyżej 16 roku życia pod opieką rodziców. Młodsze dzieci zapraszamy do Punktu Zabawy w sali dolnej, pod schodami recepcji Hotelu Mistral.

Sławomir Bieńkowski opowie podczas SZMINKI o czasie

Sławomir (Sławek) Bieńkowski, doradca gospodarczy, nauczyciel akademicki, szkoleniowiec, dziennikarz będzie gościem II Konwentu Kobiet SZMINKA 2017.

Jego szkolenia oparte są na motywie “powrotu człowieka do człowieka w połączeniu z nieprzypadkowością przypadków”.
To pierwszy na świecie “Integrator Rozwoju Człowieka”.

Pan Sławomir jest także autorem strategii rozwoju gospodarczego miast i gmin, twórcą pierwszej na świecie Rewii Mody Kur oraz autorem projektu pierwszego na świecie Miasta Kreatywnego.

Ten niezwykle charyzmatyczny wykładowca opowie uczestniczkom SZMINKI jak w codziennym galimatiasie znaleźć czas dla siebie.

Osobę Pana Sławomira poznamy dzięki uprzejmości Małgorzaty Waszewskiej, właścicielki Jaskini Solnej EDEN w Markach.

EDEN