Kreatywnie na 11. Spartakiadzie Rodzinnej

Cudowni ludzie i cudowna pogoda, czyli XI Spartakiada Rodzinna Marki CZAT 2015.

XI Spartakiada Rodzinna odbyła się 27 września 2015 roku i była zorganizowana przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, pod patronatem Burmistrza Miasta Marki.

Po raz kolejny dopisała pogoda i  ludzie dobrej woli, czyli sponsorzy, oraz przede wszystkim Markowianie, którzy tłumnie przybyli na teren stadionu miejskiego. Było znowu sportowo, ale też artystycznie i twórczo. Tradycyjnie poza konkurencjami lekkoatletycznymi i piłkarskimi odbył się turniej w tenisie ziemnym, a  milusińscy mogli wziąć udział w happeningu plastycznym. Zdecydowanie jest to jeden z ciekawszych pikników rodzinnych organizowanych w naszym mieście. Dla każdego coś dobrego. Grzechem byłoby narzekać na brak atrakcji.

spartakiada 9

Fundacja „Marecki Klub Kobiet z Pasją” na swoim stoisku przedstawiła galerię prac handmade oraz poprowadziła warsztaty kreatywne z tworzenia kartek metodą scrapbookingową.

spartakiada 24

spartakiada 22

spartakiada 16

spartakiada 18

Tuż obok nas swoje stoisko miała wspierana przez MKKP fundacja „Bezdomniaki”, której wolontariusze przybyli na Spartakiadę wraz ze swoimi podopiecznymi. Miłym wspomnieniem jest to, że psiaki przedstawione mieszkańcom tego dnia krótko po imprezie znalazły swoje nowe, stałe domy.

MKKP z pewnością pojawi się na Spartakiadzie w kolejnych latach.