Wszystkie wpisy, których autorem jest Beata Sawoń

SZMINKA – od kobiet dla kobiet!

SZMINKA to jedyne tego typu wydarzenie w naszym mieście, które koncentruje się na tematyce rozwoju osobistego kobiet, ich przedsiębiorczości i istotnej roli w strukturach społeczności lokalnej. To także okazja do świętowania zbliżającego się dnia kobiet. Dlatego obok tematów ważnych, takich jak bezpieczeństwo, czy finanse domowe, pojawi się szereg atrakcji rozrywkowych.

Gośćmi tegorocznej SZMINKI będą między innymi:

Sławomir (Sławek) Bieńkowski, doradca gospodarczy, nauczyciel akademicki, szkoleniowiec, dziennikarz, którego szkolenia oparte są na motywie “powrotu człowieka do człowieka w połączeniu z nieprzypadkowością przypadków”, pierwszy na świecie “Integrator Rozwoju Człowieka”. Poprowadzi on wykład na temat „Jak znaleźć czas dla siebie?”

Dominika Nawrocka, przedsiębiorczyni i inwestorka, zawodowo związana z branżą marketingową, z powodzeniem wprowadza nowe marki na rynek, inspiruje i wspiera kolejne przedsiębiorcze kobiety, propagatorka edukacji finansowej dla kobiet, autorka książki „Kobieta i Pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet.” Poprowadzi wykład na temat finansów osobistych skierowany do pań.

Ponadto o zaletach dobrze dobranego stanika opowie Agnieszka Żelska z Salonu Brafittingu Kusicielka. Natomiast tematykę wiosennych przeglądów, modnych kolorów hybrydy i bezpiecznej jazdy na zakrętach życia przybliżą nam przedstawiciele Toyota Marki.

        

Jednym z punktów wydarzenia będzie ponownie wręczenie statuetek Kobieta z Marką przyznawanych przez Burmistrza Miasta Marki kobietom aktywnie zaangażowanym w działalność lokalnej i nie tylko lokalnej społeczności. W tym roku Panie mogły być nominowane są w czterech kategoriach: przedsiębiorczość, samorządowiec, kultura i działalność społeczna.

Konwent Kobiet SZMINKA to już druga edycja wydarzenia kierowanego do Pań organizowanego przez Fundację „Marecki Klub Kobiet z Pasją”. Ponownie zaprosiliśmy ciekawych gości, którzy w formie warsztatów opowiedzą o budowaniu osobistej marki, skutecznej realizacji celów, autoprezentacji, oraz domowym budżecie. Będzie to także okazja do poznania przedsiębiorczych kobiet, które zaprezentują swoje osiągniecia. Przede wszystkim jednak będzie to okazja do nawiązania nowych znajomości sąsiedzkich pomiędzy kobietami i możliwość zaprezentowania im wachlarza oferty kulturalnej, społecznej i biznesowej miasta Marki. Wydarzenie to doskonale wpisuję się w najnowsze hasło promocyjne miasta „Marki. Włącz się!”, ponieważ jest organizowane przez grupę zaangażowanych w lokalną społeczność Pań.

Podczas konwentu odbędą się trzy nietypowe pokazy, które udało się zorganizować na ten dzień dzięki współpracy jaką Marecki Klub Kobiet z Pasją nawiązał z Mareckim Ośrodkiem Kultury.

Pierwszy z pokazów nosi tytuł „Fascynatory i ozdoby do włosów”, został przygotowany przez stylistkę Roksanę Szlaską i przedstawia artystyczną wizję nakryć głowy, która odzwierciedla fascynacje autorki moda lat minionych, w szczególności latami 20-tymi i 30-tymi XX wieku.

(fot. R. Szlaska)

Roksana Szlaska jest także autorką stylizacji do pokazu „SZMINKA łączy pokolenia”, który to z kolei ma zaprezentować zgromadzonym uczestniczkom piękno kobiet w każdym wieku. Modelkami pokazu będą Panie w wieku od lat dziewczęcych do lat spełnionych, o najpiękniejszych, bo najróżniejszych, figurach. Jesteśmy przekonane, że ten pokaz przypadnie Paniom do serc. W jakich strojach wystąpią modelki, to zostawiamy na razie jako niespodziankę.
Fryzury i makijaże dla Pań zapewnią Atelier Emilia Liwska i Atelier Kosmetyczne Marta Woźniakowska.

Na deser zostanie nam pokaz „SPODNICA”. Tak, przez „o”, a nie przez „ó”. Przygotowany w partnerstwie z Mareckim Ośrodkiem Kultury. Prezentowana kolekcja spódnic została stworzona przez trzy projektantki: Gabrielę Krysińską, Roksanę Szlaską, i Ewę Januszewską, specjalnie dla projektu „Otwieramy drzwi Walerii”, który po raz pierwszy był prezentowany w październiku 2016 w Milanówku, gdzie spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem. Wszystkie projekty są unikatowe, wykonane własnoręcznie przez autorki. Przewodnim tematem pokazu jest spódnica potraktowana niestandardowo, a modelami będą Panowie. Mimo szczerych chęci, więcej szczegółów nie możemy zdradzić bo liczymy na element niespodzianki, ale zapewniamy, że warto 5 marca do nas dołączyć.


(fot. Olga Stachwiuk)

Kilka słów o autorkach kolekcji:

Gabriela Krysińska
– fascynuje się sztuką starożytną i historią naturalną. W tworzonych przez nią projektach przeważają inspiracje naturalnymi materiałami, minerałami, przyrodą, formami organicznymi występującymi w naturze. Można także wyróżnić wpływ sztuki starożytnej oraz mody różnych okresów i kręgów kulturowych.

Roksana Szlaska
– ukończyła filologię polską, filologię stosowaną, ekonomię. Jest tłumaczem, ale jej prawdziwą pasją jest moda, która stała się „przestrzenią” do realizacji projektów artystycznych. Artystka projektuje i wykonuje własnoręcznie ubrania, kapelusze, biżuterię. Reżyseruje również pokazy mody i stylizowane sesje zdjęciowe.

Ewa Januszewska
– nie jest projektantką mody, lecz modę traktuje jak artystyczne tworzywo, a pokaz mody jak happening.

W tym roku sporo tematów modowych będzie krążyło wokół lat minionych i łączenia pokoleń. Zachęcamy zatem uczestniczki spotkania do założenia w tym dniu sukienki i dodania jakiegoś elementu nawiązującego do mody lat 50-tych. Aby poczuć klimat dawnych lat, zapraszamy Panie do udziału w warsztacie tworzenia fascynatorów i opasek do włosów, podczas którego będzie okazja samodzielnie wykonać ozdobę na włosy stylizowaną na retro.

Jeśli stoicie na rozstajnych drogach i nie wiecie, co dalej, koniecznie musicie nas odwiedzić. Na SZMINCE niezwykła kobieta, Anna Kempisty, wróżka pokoleniową z wieloletnim doświadczeniem, odpowie na pytania dotyczące przyszłości .

SZMINKA będzie uwieńczona w tym roku występami dwóch artystek kabaretowych.

Aleksandra Petrus, opisująca siebie słowami „mała rzecz a śmieszy”. Ola to ogrom energii w małym opakowaniu. Monster Truck w skórze Malucha. Rozjeżdża sarkazmem i bezpośredniością. Nie boi się niczego i nikogo, chociaż często nikt i nic jej nie widzi. Ale zawsze słyszy! Żywy dowód na to, że Bóg ma poczucie humoru.

Iza Kała łódzką filmówkę ukończyła w splendorze – dyplomowy spektakl „Tlen” w reżyserii Pawła Niczewskiego został nagrodzony na Festiwalu Malta. Znane są jej sceny i kuluary największych polskich teatrów – warszawskich Narodowego, Polskiego, Studio oraz wrocławskiego Ad Spectatores. Przez miłość do wartościowego kina artystycznego zdarza się jej występować w szkolnych etiudach, filmach studenckich czy reżyserskich debiutach, choć widzom znana jest bardziej z czołowych polskich seriali: „Pierwsza miłość”, „Na wspólnej”, „Barwy szczęścia” czy „Naznaczony”.

Tuż obok Sali wykładowej zostanie zorganizowana Kobieca Strefa Targowa, na której Panie będą mogły poznać najnowsze trendy w modzie, makijażu i zdrowym stylu życia. Wystawcy przygotowali dla uczestniczek specjalne rabaty na zakupy.

Tradycyjnie już na Panie będzie czekała powitalna lampka wina od M&P Alkohole i Wina Świata, poczęstunek oraz torby pełne pamiątkowych drobiazgów oraz mnóstwa kuponów rabatowych.

Przez cały dzień będą się także odbywały konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Jakie mają stać się uczestniczki II Konwentu Kobiet Szminka 2017 po udziale w tym wydarzeniu?
Kobiety mają być wzmocnione pozytywną energią, pewne siebie, aktywne, pełne pomysłów, wrażliwe społecznie i uśmiechnięte.

Fundacja „Marecki Klub Kobiet z Pasją” działa na terenie miasta Marki od ponad dwóch lat. Zrzesza aktywne kobiety, które połączyło ogromne zaangażowanie w poprawę jakości życia mareckiej społeczności. Cel ten Fundacja MKKP realizuje poprzez uczestniczenie oraz pomoc w organizacji wielu  miejskich przedsięwzięć.

Mając na względzie kobiecą stronę naszego miasta Fundacja MKKP organizuje warsztaty i spotkania dla kobiet, w tym Konwent Kobiet SZMINKA, który w tym roku odbędzie się 5 marca 2017 r. w Hotelu Mistral w godzinach 15.00 – 20.00.

Nie może Was zabraknąć! WSTĘP WOLNY!

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Miasta Marki.

PS. Impreza dla osób dorosłych. Młodzież powyżej 16 roku życia pod opieką rodziców. Młodsze dzieci zapraszamy do Punktu Zabawy w sali dolnej, pod schodami recepcji Hotelu Mistral.

Sławomir Bieńkowski opowie podczas SZMINKI o czasie

Sławomir (Sławek) Bieńkowski, doradca gospodarczy, nauczyciel akademicki, szkoleniowiec, dziennikarz będzie gościem II Konwentu Kobiet SZMINKA 2017.

Jego szkolenia oparte są na motywie “powrotu człowieka do człowieka w połączeniu z nieprzypadkowością przypadków”.
To pierwszy na świecie “Integrator Rozwoju Człowieka”.

Pan Sławomir jest także autorem strategii rozwoju gospodarczego miast i gmin, twórcą pierwszej na świecie Rewii Mody Kur oraz autorem projektu pierwszego na świecie Miasta Kreatywnego.

Ten niezwykle charyzmatyczny wykładowca opowie uczestniczkom SZMINKI jak w codziennym galimatiasie znaleźć czas dla siebie.

Osobę Pana Sławomira poznamy dzięki uprzejmości Małgorzaty Waszewskiej, właścicielki Jaskini Solnej EDEN w Markach.

EDEN

Dominika Nawrocka gościem SZMINKI 2017

Przedstawiamy dzisiaj Państwu sylwetkę jednego z wykładowców II Konwentu Kobiet SZMINKA 2017.

Na zaproszenie mareckiej Księgarni ZiK przyjedzie do nas Dominika Nawrocka, autorka książki „Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet”.

Dominika Nawrocka to przedsiębiorczyni i inwestorka, zawodowo związana z branżą marketingową. Prowadzi firmy specjalizujące się w marketingu i wsparciu sprzedaży w internecie. Z powodzeniem wprowadza nowe marki na rynek, inspiruje i wspiera kolejne przedsiębiorcze kobiety.  Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej (studia doktoranckie). Przez10 lat związana z międzynarodowymi i polskimi korporacjami, gdzie kierowała zespołami konsultantów,a także zarządzała projektami komunikacyjnymi dla ponad 35 polskich i światowych marek.

Pani Dominika jest propagatorką edukacji finansowej dla kobiet.

6 grudnia 2015 roku ukazała się na rynku książka Dominiki Nawrockiej „Kobieta i Pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet.”

Jest to wyjątkowa publikacja na temat finansów osobistych skierowana do kobiet.

Borykasz się z problemami finansowymi?
Nie wiesz, co zrobić, aby pieniądze nie przeciekały Ci przez palce? Chcesz zadbać o swoją finansową przyszłość?

„Kobieta i pieniądze” jest dla kobiet, które szukają odpowiedzi na tak postawione pytania.

Pani Dominika poprowadzi podczas SZMINKI wykład na temat finansów osobistych. Po wykładzie będzie można zadać jej pytanie na stoisku księgarni ZiK, gdzie także będzie można nabyć wspomnianą wyżej książkę.

 

Weź udział w pokazie mody „SZMINKA łączy pokolenia”

SZMINKA łączy pokolenia!
Weź udział w niezwykłym pokazie mody.

Fundacja Marecki Klub Kobiet z Pasją organizuje projekt SZMINKA łączy pokolenia, którego finał będzie można obejrzeć już 5 marca 2017 podczas II Konwentu Kobiet SZMINKA w Hotelu Mistral.

Fundacja „Marecki Klub Kobiet z Pasją” zaprasza Panie do udziału w pokazie pod hasłem SZMINKA łączy pokolenia”. Zgłoszenia udziału można przesyłać od 21 lutego 2017 do godziny 23.59.

Jakich Pań szukamy do pokazów?

Konkurs skierowany jest do wszystkich kobiet, które są odważne i gotowe na zmianę swojego wizerunku. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a Uczestniczki muszą być pełnoletnie. Szukamy Pań do trzech różnych grup wiekowych: do 25 lat; 25-60 lat i powyżej 60 lat. Pokażmy wspólnie piękno kobiet!

Jak wziąć udział w pokazie?

Wystarczy, że na adres fundacja@mkkp.org prześlesz nam zgodę na swój udział w pokazie i napiszesz nam kilka słów o sobie. Koniecznie dołącz także swoje zdjęcie.

Organizatorzy skontaktują się z wybranymi Paniami drogą mailową. Wybrane kandydatki w przeciągu 12 godzin będą musiały odpowiedzieć na maila, podając swoje dane teleadresowe.

Co na Was czeka?

– piękna fryzura i makijaż wykonane przez specjalistów z Atelier Liwska Emilia
– stylizacja odzieżowa pod okiem Roksany Szlaskiej

Jak będzie wyglądał pokaz finałowy?

Pokaz odbędzie się podczas II Konwentu Kobiet SZMINKA 2017 w Markach w dniu 5 marca 2017 w Hotelu Mistral. Fotografie z pokazu umieszczone zostaną w podsumowaniu wydarzenia na Facebooku oraz na www.mkkp.org

Już dziś wszystkie Panie zapraszamy
do udziału w pokazie
SZMINKA łączy pokolenia,
a także do udziału
w II Konwencie Kobiet SZMINKA 2017.

*fotografie: Roksana Szlaska

II Konwent Kobiet SZMINKA 2017 jest wydarzeniem organizowanym przez Fundację Marecki Klub Kobiet z Pasją we współpracy z Miastem Marki. #MarkiWłączSię


„Podaruj Uśmiech Mareckim Dzieciom”

page-0

Bądź z nami w najbliższą niedzielę 25 września 2016 r. na stadionie miejskim w Markach podczas Spartakiady, baw się dobrze i wesprzyj dzieciaki.
Każdy datek to uśmiech na twarzy dziecka 🙂

Podaruj Uśmiech Mareckim Dzieciom jest zbiórką publiczną.
Zebrane środki zostaną przekazane naszym mareckim pociechom, zgłoszonym do akcji „Zostaw 1% w Markach”.
Podczas XII Spartakiady Rodzinnej odwiedź stoisko Fundacji Marecki Klub Kobiet z Pasją. Tam czekają na Ciebie:
– warsztaty scrapbookingu „Kolorowe zakładki” oraz tajemnicze „Słodko-słone opowieści” dla dorosłych i dzieci
– kiermasz rękodzielnictwa wszelakiego i sztuk użytkowych – każdy znajdzie coś dla siebie
– bardzo atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz…..
– domowe wypieki 🙂 Mniaaaammm

Zebrane środki zostaną w równych częściach przekazane mareckim dzieciom:
Julia Misiewicz-Waś
Maja Pielak
Artur Sokołowski
Kacper Orzoł
Adam Wysocki
Szczegółowe informacje o akcji na https://www.facebook.com/events/151982555251779/

ZAPRASZAMY!

MKKP na Pierwszym Mareckim Jarmarku Świątecznym

Po raz pierwszy w naszym mieście mogliśmy uczestniczyć w Mareckim Jarmarku Świątecznym.

jarmark xmass 2015 3

Impreza odbyła się na skwerze przy urzędzie miasta. Liczne atrakcje przyciągnęły sporą liczbę mieszkańców, którzy przy dźwiękach chóru gospel mogli poczuć atmosferę świąt. Dzięki uprzejmości ratusza lokalni rękodzielnicy mogli zaprezentować swoje prace.

jarmark xmass 2015 2

Nie zabrakło także Mareckiego Klubu Kobiet z Pasją. Pod wspólnym szyldem na stoisku współdzielonym z zaprzyjaźnionym Towarzystwem Przyjaciół Marek świąteczne ozdoby i prezenty wystawiały:

Beata Brysiak Agnieszka Wierzbowska – Viqlove https://www.facebook.com/Viqlove-502626663206823/?fref=ts Katarzyna Lesiak – Handmade by Katles https://www.facebook.com/handmadebykatles/?fref=ts Ewa Nowicka i Małgorzata Bęczkowska z Saloniku – kwiaciarni w Markach https://www.facebook.com/ekuferpl/?fref=ts Emilia Kaczmarczyk Beata Sawoń Maria Krzyżanowska występująca tym razem jako przedstawicielka TPM wspierała nas dobrą energią i gorącą czekoladą. Reportaż video znajduje się na Tubie Marek.

jarmark xmass 2015 4

jarmark xmass 2015

http://www.tubamarek.pl/aktualnosci/czytaj/1252/Pierwszy-Marecki-Jarmark-Swiateczny-spodobal-sie-mieszkancom-wideo

Informacje o nas od momentu 5:21 J Zapraszam do oglądania

Kreatywnie na 11. Spartakiadzie Rodzinnej

Cudowni ludzie i cudowna pogoda, czyli XI Spartakiada Rodzinna Marki CZAT 2015.

XI Spartakiada Rodzinna odbyła się 27 września 2015 roku i była zorganizowana przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, pod patronatem Burmistrza Miasta Marki.

Po raz kolejny dopisała pogoda i  ludzie dobrej woli, czyli sponsorzy, oraz przede wszystkim Markowianie, którzy tłumnie przybyli na teren stadionu miejskiego. Było znowu sportowo, ale też artystycznie i twórczo. Tradycyjnie poza konkurencjami lekkoatletycznymi i piłkarskimi odbył się turniej w tenisie ziemnym, a  milusińscy mogli wziąć udział w happeningu plastycznym. Zdecydowanie jest to jeden z ciekawszych pikników rodzinnych organizowanych w naszym mieście. Dla każdego coś dobrego. Grzechem byłoby narzekać na brak atrakcji.

spartakiada 9

Fundacja „Marecki Klub Kobiet z Pasją” na swoim stoisku przedstawiła galerię prac handmade oraz poprowadziła warsztaty kreatywne z tworzenia kartek metodą scrapbookingową.

spartakiada 24

spartakiada 22

spartakiada 16

spartakiada 18

Tuż obok nas swoje stoisko miała wspierana przez MKKP fundacja „Bezdomniaki”, której wolontariusze przybyli na Spartakiadę wraz ze swoimi podopiecznymi. Miłym wspomnieniem jest to, że psiaki przedstawione mieszkańcom tego dnia krótko po imprezie znalazły swoje nowe, stałe domy.

MKKP z pewnością pojawi się na Spartakiadzie w kolejnych latach.

Skąd się wziął pomysł na Marecki Klub Kobiet z Pasją

Na blogach lub w profilach internetowych, czy też na końcu czyjegoś CV, często można znaleźć tekst: „Zainteresowania: muzyka, komputery, przyroda”. Co zwykle oznacza, że człowiek czerpie przyjemność ze słuchania muzyki, spacerów z psem czy surfowania po Internecie. Prawdziwa pasja to jednak coś więcej niż chwilowe zainteresowanie.

Czym tak naprawdę jest pasja? Czy jest nam rzeczywiście potrzebna? A może da się bez niej żyć?

Węgierski psycholog Mihaly Csikszentmihalyi, który od wielu lat zajmuje się badaniem zagadnień szczęścia i kreatywności, zauważył, że ważnym elementem pasji jest tzw. poczucie uskrzydlenia. Polega ono na zaangażowaniu się w wykonywaną czynność tak mocno, że tracimy zupełnie poczucie czasu.

Czy zatem pasja to strata czasu?

Odpowiedzi na to pytanie szukał profesor Csikszentmihalyi. Wraz ze współpracownikami śledził losy 500 nastolatków. Połowa z młodych ludzi rozwijała swoje zainteresowania, zaś pozostałe 250 osób poświęcało czas wyłącznie na płytkie rozrywki (oglądanie telewizji, odwiedzania centrów handlowych). Po kilku latach okazało się, że to grupa rozwijająca swe pasje odnosiła sukcesy w życiu – kończyli studia, nawiązywali trwalsze więzi towarzyskie, zdobywali lepiej płatne prace. Pasja okazała się sposobem na zgromadzenia kapitału psychicznego,  który zaprocentował w życiu dorosłym.

Pasja jest czymś niesamowitym, tak jak człowiek nią przesiąknięty… tą miłością do czynności, przedmiotu, zajęć, które pochłaniają go bez reszty. Każdy odczuwa ją indywidualnie i na swój sposób. Łatwo zaobserwować pasję na przykład u tancerzy, którzy poprzez taniec pokazują nam siebie i podczas występu odpływają w swój własny wewnętrzny świat.  Czy warto posiadać pasję? Moim osobistym zdaniem źle jej nie posiadać. Wyznaczanie sobie celów, wyzwań jest zdrowe, kształcące i potrzebne. Wszystko jednak powinno być w pewien sposób dostosowane do nas samych tak, aby nas nie przerosło. Porażka boli o wiele bardziej niż cieszy odniesiony sukces. Każdy powinien stawiać sobie poprzeczkę na tyle wysoko, aby móc realnie podnosić swoje kwalifikacje.

Moją pasją od wczesnego dzieciństwa jest rękodzieło. Zaczynałam od skomplikowanych laurek dla Babci z przestrzennymi kwiatami. Teraz mówią na to 3D. Potem było szydełko, lepienie z modeliny i gliny, haftowanie krzyżykami. Sezonowo uwielbiam tez dekorować mój dom. Szczególnie przed świętami. Uwielbiam, kiedy w każdym kąciku jest jakiś chociaż mały świąteczny element. Oczywiście wykonany własnoręcznie. Od blisko dziesięciu lat zajmuje się techniką decoupage, którą zaraziła mnie przyjaciółka mieszkająca pod Milanówkiem, czyli prawie w zagłębiu rękodzielniczym. To ona pokazała mi, jako pierwsza, jak prawidłowo wykonywać prace techniką serwetkową.  Lubię nadawać przedmiotom ich indywidualny charakter, a także wydobywać piękno z rzeczy starych, zaniedbanych. Ostatnio liznęłam także sztuki sutaszu oraz zdobienia tortów. Kocham wszystko, co da się zrobić lub przerobić samemu.

Odkąd tylko zamieszkałam w Markach, szukałam miejsca podobnego do tych, jakie znam z Grodziska czy Milanówka, gdzie wiele lat chodziłam na różne kursy. Miejsca, gdzie mogłabym się moją pasją podzielić z innymi fascynatkami hand made’u. Niestety zajęcia w MOK okazały się zbyt łatwe. Zaczęłam myśleć nad inną, własną formułą i poszukiwać kontaktów do mareckich rękodzielniczek. Kilka dziewczyn poznałam przy okazji pikników świątecznych, które współorganizowałam z Radą Rodziców w Szkole Podstawowej nr 4. Tak poznałam między innymi Kasię od tasiemek J Początki były skromne. Okazjonalne warsztaty w szkole, spotkania pasjonatek u mnie w domu. List Małgosi zamieszczony w internecie był przysłowiowym „kopniakiem w zadek”. To dzięki niej nabrałam odwagi, by z tych babskich spotkań zrobić coś więcej. Wymiana informacji z Gosią zaowocowała kolejnymi kontaktami. Dzięki pomocy Marcina Piotrowskiego udało się zorganizować miejsce i odbyło się pierwsze spotkanie. Część Pań znałam tylko z sieci, więc nogi miałam jak z galarety. Jednak lody szybko zostały przełamane, gdyż pasje łączą ludzi. I tak powstał Marecki Klub Kobiet z Pasją. Spotykamy się co dwa tygodnie w środy. Od niedawna w absolutnie magicznym miejscu, jakim jest Salonik Kwiatowy przy Fabrycznej 5. W otoczeniu pachnących kwiatów i dzieł sztuki dzielimy się doświadczeniami. Formuła spotkań Klubu jest prosta i przyjazna – należy przynieść ze sobą aktualnie wykonywaną robótkę i małe „co nie co” do kawy.

Rękodzieło w połączeniu ze spotkaniami Klubu to jest moja prawdziwa pasja. Coś co mnie nakręca, co daje mi siłę i motywację. Coś, bez czego czuje się chora, zmęczona i przybita. Dzięki pasji czuję, że życie to nie tylko przemijający czas, ale także momenty, które coś znaczą dla nas samych.   Tak, to prawda. Inicjatywa powstania Klubu była moja. Z dumą przedstawiam się jako twórczyni MKKP. Jestem jednak w pełni świadoma, że bez Dziewczyn tego Klubu by nie było 🙂 Bo w każdej takiej inicjatywie najważniejsi są ludzie. W naszym przypadku – Babeczki z Pasją. Dziewczyny, dziękuję, że jesteście.

Jeśli masz ochotę dołączyć do nas, napisz do mnie na adres kontakt@mkkp.org

Moje prace można obejrzeć na blogu: http://decoupageprzykawie.blogspot.com

Beata Sawoń

Artykuł pochodzi z portalu Tuba Marek:
http://www.tubamarek.pl/blogi/czytaj/150/Marecki-Klub-Kobiet-z-Pasja-zaprasza